27. Еньо Кръстовчев 66 мин 21. Зе Соарес   22. Гиано (46 - 11. Лазок)

Ст. Треньор: Вел. Вуцов                                                                                Ст. треньор: Гейза Межоли (Унгария)

0:3 - 9. Г. Иванов - Гонзо (44)

0:4 - 21. Зе Соарес (69)

0:5 - 11. Георги Христов (79)

ФАКТИ:

1. Вашаш завърши на 9-то място в първенството на Унгария. За последен път участва в Европейските клубни турнири през 2001 година - УЕФА Къп. Тогава преодолява Вентспилс (Латвия) 1:2, 3:1 и отпада от АЕК Атина 2:2, 0:2.

ПРЕСАТА:

Левски разгроми унгарския Вашаш с 5-0  в първата си контрола в курорта Линдабрун. В герой за сините се превърна Георги Иванов - Гонзо, който записа хеттрик още през първото полувреме. През втората част една от бразилските перли в отбора Зе Соареш добави още едно попадение, а крайното 5-0 бе оформено от Георги Христов.

Възпитаниците на Вили Вуцов започнаха пределно мотивирани срещата и още в началните минути се настаниха в половината на унгарците.

Така се стигна до 6-та минута, когато Николай Димитров центрира в наказателното поле, а Тасевски с глава свали топката към Гонзо, който от близка дистанция откри резултата. Две минути по-късно Сърмов излезе на изгодна позиция за гол, но ударът му бе избит от стража на унгарците Немет. В 11-та минута Кръстовчев се опита да вкара за 2-0. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле, но ударът на нападателя бе спасен.

Унгарците можеха да стигнат до попадение при първата си по-опасна атака в 21-та минута, когато Петков бе принуден да се намеси след страховит удар от воле на Шоморай. Само 3 минути по-късно Левски стигна до второ попадение с нов гол на Гонзо, който се възползва от центриране на Николай Димитров и с глава покачи на 2-0. Нападателят обаче не спря дотук и минута преди края оформи своя хеттрик, след като от 6-7 метра простреля Немет. Така сините се оттеглиха на почивка с аванс от 3 гола.

Втората част Вуцов пусна изцяло нов състав, но въпреки това сините продължиха да натискат. Особено активен в предни позиции бе Георги Христов, който тормозеше непрекъснато защитата на унгарците. В 69-та минута именно Христов нахлу в наказателното поле и стреля към вратата на Немет, който изби топката в краката на Зе Соареш и за кариоката не остана нищо друго освен да отбележи четвърти гол за сините. Крайният резултат бе оформен 10 минути преди края. Вагнер центрира от корнер и Христов с атрактивен плонж оформи крайното 5-0 за Левски.

В началото на второто полувреме поради контузия играта напусна мароканското попълнение на отбора Рашид Тиберканин, а на негово място в игра се появи Мариян Огнянов.
Наставникът на Левски Вили Вуцов заяви непосредствено след победата на сините над Вашаш 5-0, че е доволен само от отделни моменти в тази контрола. "Доволен съм от тази проверка, но само от части. Лошото е, че на края на мача се получи абсолютно махленски футбол" заяви Вуцов.

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1280х1024