Ст. Треньор: Вел. Вуцов                                                                                Ст. треньор: Риза Чалмбай

1:1 - 9. Г. Иванов - Гонзо (81)

ФАКТИ:

1.

ПРЕСАТА:

Левски завърши с равенство подготвителния си лагер в Австрия. Сините стигнаха до 1:1 с турския Ескишехирспор. Головете отбелязаха Оус (3) за турците и Георги Иванов (81) за сините.
Мачът започна с 20 минути закъснение, след като съдиите не пристигнаха навреме. Те се появиха в непълен състав и функциите на тъчрефер през първата част изпълняваше човек от щаба на Ескишехирспор. Главният рефер втрещи футболистите, след като свири мача с очила.
     Сините започнаха много зле двубоя. Още в 3-ата минута след преса на съперника вратарят Павловс изчисти левашки една топка и тя попадна в Оус, който откри за 1:0. В следващите 2 минути шансове да вкарат в българската врата имаха още Тайфун и Корай, но ударите им отидоха в аут. В началото на мача футболистите на Велислав Вуцов много трудно изнасяха топката, като заслуга за това имаше и плътната преса от страна на противника. Към края на първото полувреме все пак отборът на сините оказа натиск. В 35-ата мин Георги Христов можеше да вкара, след като отклони с крак шут на Живко Миланов, но топката отиде в аут.
През втората част сините натиснаха съперника. Шансове да отбележат имаха Георги Сърмов, Георги Иванов и Георги Христов. В 81-ата мин голът все пак падна. Николай Димитров - Хичо центрира от фаул и Гонзо засече топката с глава на близката греда за 1:1. Така сините завършиха в Австрия с актив от четири победи и едно равенство.

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1280х1024