5. Юсуф Рабех       4. Налдо
26. Мартин Димов 13 мин

73 мин

45. Владимир Гаджев18. Мирослав Иванов   15. Себастиян Прьодъл
3. Живко Миланов 90 мин 20. Джунеит Яшар   2. Себастиян Бьониш (23-3. Петри Пасанен)
25. Лусио Вагнер 63 мин 14. Веселин Минев   6. Франк Бауман (66-25. Петер Нимайер)
17. Боян Илиев 33 мин 2. Виктор Генев   8. Клеменс Фритц
9. Г. Иванов - Гонзо 54`54`     20. Даниел Йенсен СЪДИЯ:
6. Рашид Тиберканин 46 мин 22. Дарко Тасевски   22. Торстен Фрингс (66-11. Месут Йозил) Станислав Тодоров (Шумен)
11. Георги Христов 57 мин

79 мин

30. Лъчезар Балтанов10. Жоазиньо

23. Уго Алмейда (76-17. Саид Хюсеинович)
24. Николай Димитров 57 мин 21. Зе Соарес   14. Аарън Хънт (72-7. Юрица Вранйеш)

27. Еньо Кръстовчев 76 мин 7. Жеан Карлос 9. Маркус Розенберг (46-18. Бубакар Саного)

Ст. Треньор: Вел. Вуцов                                                                                Ст. треньор: Томас Шааф

ГОЛМАЙСТОРИ:

ФАКТИ:

1. Вердер завърши на 2-ро място в германската Бундеслига. В момента, Вердер заема 12-то място в ранглистата на УЕФА и ще играе в групите на Шампионската Лига.

ПРЕСАТА:

18 000 привърженици дойдоха вчера на стадион "Георги Аспарухов" да видят официалното представяне на Левски за новия сезон. Въпреки отпускарския сезон привържениците на сините напълниха почти докрай три от секторите на Герена. Преди контролата с Вердер пък имаше официално представяне на отбора. Футболистите бях обявявани от диктора и един след друг излизаха на терена. Непосредствено преди началото на срещата сините изритаха 11 топки в трибуните, които останаха за феновете.
        Иначе контролата закъсня с няколко минути, тъй като служители на стадиона бяха забравили да вържат мрежата зад едната от вратите.
       Внушителен брой чуждестранни телевизии излъчиха контролната среща между Левски и Вердер. Освен немската DSF и българската ВTV телевизии от Унгария, Румъния, Сърбия, Словения, Хърватска, Косово, Босна и Черна гора предаваха директно срещата от стадион "Георги Аспарухов". Двубоят е част от инициативата на Германската футболна лига за популяризиране на Бундеслигата в чужбина.
       Мачът срещу Левски бе последен за Вердер преди първия официален мач за сезона срещу Айнтрахт Нордхорн за Купата на Германия.
     Тимът от Бремен започна подготовка преди 33 дни и спечели 8 поредни контроли преди загубата от Трабзонспор в последната среща. В Германия остана контузеният защитник Мертезакер, а бразилецът Диего и сърбинът Тошич са на олимпиадата в Китай.

Левскарите могат да съжаляват, че не спечелиха. В 80-ата минута съдията Тодоров отсъди дузпа за игра с ръка в пеналта на Вердер. Зад топката застана Миро Иванов, но вратарят Тим Вийзе отрази удара му. В 54-та минута пък Георги Иванов беше изгонен, след като получи втори жълт картон.
Сините започнаха стъписано мача, като за 10 минути гостите имаха три положения чрез Прьодъл и Алмейда. В 19-ата мин португалецът даже удари греда. Чак към края на полувремето сините погледнаха към вратата на Вердер. Тиберканин и Вагнер пробваха шутове отдалеч. Второто полувреме беше равностойно, въпреки, че повече от 35 минути Левски игра с 10 човека.

Трима левскари получиха контузии. Мартин Димов и Боян Илиев бяха сменени принудително, Лъчо Балтанов пък бе изнесен със съмнение за комоцио.

Клеменц Фриц : Преди три сезона бях тук с Байер Леверкузен, играхме срещу турнира за Kупата на УЕФА. Въпреки че идваме за приятелски мач, съм сигурен, че това ще е доста труден тест за нас - каза Фритц. - Помня мачовете на Левски с Вердер. Бяха наистина силен отбор. Въпреки това стигнахме до две победи. Атмосферата на стадиона в София беше просто страхотна тогава.

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1280х1024