3. Живко Миланов     4. Бруно Пеаш (46 - 18. Кирил Андреев)
14. Веселин Минев       6. Жолтан Фехер
30. Лъчезар Балтанов     10. Йоргос Карадимитрис
45. Владимир Гаджев 46 мин 27. Еньо Кръстовчев   11. Едуардо Шукардиня СЪДИЯ:
22. Дарко Тасевски 73 мин 18. Мирослав Иванов   17. Сантуш Еривертон Цветан Георгиев (София)
10. Жоазиньо 46 мин 24. Николай Димитров   20. Фелипе Сантуш (50 - 16. Кирил Джоров)
11. Георги Христов       29. Иво Димитров (63 - 9. Масена Моке)

9. Г. Иванов - Гонзо     8. Федерико Рарис

Ст. Треньор: Вел. Вуцов                                                                                            Ст. треньор: Филип Филипов

ГОЛМАЙСТОРИ:

1:0 - Масена Моке (76) - дузпа

ФАКТИ:

1. В 60-та минута, вратаря на Вихрен Лучини спаси дузпа бита от Георги Иванов - Гонзо.

ПРЕСАТА:

Вихрен победи Левски с 1:0 на старта на първенството. Безумно слаб мач направи главният съдия Цветан Георгиев, който отсъди по една спорна дузпа за двата състава. Мачът започна равностойно, като Левски владееше повече топката, но без да създава голови положения. В 11-ата мин Шукардиня се озова на голова позиция, но ударът му бе блокиран от Рабех. В 21-ата мин Карадимитрос стреля към вратата и Минев отби топката с ръка в наказателното. Треньорът на домакините Филип Филипов бурно протестира и бе изгонен на трибуните. Малко след това Миланов стреля с глава над вратата след корнер. До края на полувремето юношата на Левски Иво Димитров не можа да засече топката след отлично подаване на Шукардиня.
        Левски започна мотивирано втората част и натисна съперника. В 50-ата мин резервата Николай Димитров сложи топката на крака на Христов, но нападателят стреля от 6 метра над вратата. Веднага след това Еривертон отправи силен удар от фаул и Цветан Димитров отби в краката на Карадимитрос. Отблизо гъркът не можа да преодолее вратаря на сините. В 57-ата мин Левски направи страхотна атака с едно докосване. Хичо пропусна на Кръстовчев, който веднага намери Георги Христов. Нападателят продължи към Тасевски, който навлезе в наказателното поле, закопа крак в тревата и падна пред плонжа на Лучини - дузпа за Левски. Георги Иванов стреля слабо и французинът хвана топката. В 75-ата мин Моке свали към Шукардиня, който напредна в пеналта и бе задържан от Миланов. Цветан Георгиев свири дузпа. Моке нямаше проблем за 1:0. След това герой отново беше вратарят на Вихрен Флориан Лучини. Французинът с италиански паспорт направи уникално спасяване след удар отблизо на Кръстовчев. Към края удар на Георги Христов премина на сантиметри от вратата.

Двама представители на предстоящия съперник на Левски в III квалификационен кръг на Шампионската лига БАТЕ Борисов разузнаваха сините срещу Вихрен на стадиона в Сандански. Те бяха доведени на стадиона от финансовия директор на Левски Константин Баждеков. Белaрусите изгледаха мача, седнали сред феновете на домакините, и старателно си водеха записки за играта на Левски.
Бившият изпълнителен директор на Левски пък Наско Сираков също изгледа двубоя в Сандански. Той бе в компанията на президента на домакините Константин Динев в централната ложа на стадиона.

Велислав Вуцов (ст. треньор на Левски): Бяхме тотално подценили съперника. 4-5 футболисти от нашия отбор бяха трагични. Не искам да назовавам имена, но ако така продължават, нямат място в Левски. Абсолютно безобразна игра. Нито ни е виновна жегата, нито отсъжданията на Цветан Георгиев, който според мен се справи отлично с мача. И двете дузпи бяха 100%. За жалост ние изпуснахме нашата, а съперникът вкара и взе мача. Надявам се до сряда да коригираме много нещата в играта си и да подходим сериозно към БАТЕ Борисов. Пак повтарям - те не са случаен отбор. Също така отдавам загубата на малшанса, тъй като, ако бяхме вкарали дузпата, щяхме сто процента да вземем мача.

Филип Филипов (ст. треньор на Вихрен): Страхотна победа за нашия отбор. Надиграхме тотално Левски и показахме на цяла България, че Вихрен има потенциал и този сезон ще играем ключова роля в шампионата. Въпреки тежкото време момчетата се раздадоха максимално и заслужено накрая спечелиха трите точки. Не съм доволен единствено от съдията Цветан Георгиев. Той тотално обърка мача, през първата част не ни свири стопроцентова дузпа, реагирах остро на това отсъждане и той ме изгони на трибуните, за което ще си понеса санкциите. Но отново твърдо казвам, че той не се справи с мача. Не съм доволен, че след гола се върнахме в защита и Левски можеше да ни накаже. Искам да отбележа, че съдията тотално подкрепяше лактите и блъсканията на Гонзо и Еньо Кръстовчев.

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1280х1024