5. Юсуф Рабех       3. Сергей Сосновский
23. Давид Бистрон       14. Анри Хагуш
3. Живко Миланов       32. Владимир Ржевский
25. Лусио Вагнер 61 мин 14. Веселин Минев 55. Александър Юревич
18. Мирослав Иванов 65 мин 6. Рашид Тиберканин   2. Дмитрий Лихтарович (56 - 8. Александър Валадзко)
45. Владимир Гаджев     10. Сергей Кривец (71 - 15. Максим Жавнерчик) СЪДИЯ:
21. Зе Соарес       17. Михаил Сиваков (84 - 13. Павел Нехайчик) Конрад Плауц (Австрия)
24. Николай Димитров       22. Игор Стасевич
11. Георги Христов     9. Генадий Ближнюк43`

9. Г. Иванов - Гонзо 73 мин 7. Жеан Карлос   20. Виталий Радионов

Ст. Треньор: Емил Велев                                                                                            Ст. треньор: Виктор Гончаренко

ГОЛМАЙСТОРИ:

1:0 - Генадий Ближнюк (14)

1:1 - 45. Владимир Гаджев (38)

ФАКТИ:

1.

ПРЕСАТА:

Сините направиха 1:1 на реванша в Беларус и отпаднаха. Те се хвърлиха в нещо като атака към вратата на домакините още в началото, но това беше по-скоро хаос, отколкото нападение. В 3-ата минута Николай Димитров стреля от воле в пеналта, но топката се отби в гърба на защитник. След това удари опитаха Зе Соарес, отново Димитров и Георги Иванов. В 14-ата минута сините бяха попарени. Стасевич изсипа една балонна топка от фаул в пеналта, защитникът Сосновский я чукна с глава, тя мина между краката на Даниел Киш и спря в мрежата. В 30-ата минута Николай Димитров получи от Гонзо пас, по-хитър от самия него, влезе в наказателното, но си поведе силно топката и тя излезе в аут. Изненадващият титуляр Владимир Гаджев върна Левски в играта. Дефанзивният халф изравни в 36-ата минута. Гаджев стреля силно с десния крак от границата на наказателното по диагонала за 1:1. Домакините от Борисов останаха с човек по-малко три минути преди почивката. Нападателят Генадий Ближнюк бе изгонен за втори жълт картон. Той се опита да изкорми вратаря Киш и бе пратен под душовете. След почивката Левски продължи да се мотае неориентирано и не успя да преодолее младия вратар Хутор.

Емил Велев: Отново една грешка ни костваше класиране в групите на Шампионската лига. За съжаление тя се оказа решаваща за крайния победител и това не сме ние. Сега в групите ще играе БАТЕ Борисов, а не Левски.
Още преди мача казах на момчетата в отбора да бият повече удари във вратата на противника. Вместо това гледахме да подаваме повече настрани от вратата и да разчитаме на центрирания в наказателното, а при тези положения съперникът имаше превес заради снажните си бранители. Целта ни беше да държим топката, да я контролираме, но за съжаление не се получи през по-голяма част от времето.
Естествено че ще се съвземем след това злополучно за нас отпадане. Никой в отбора не очакваше това да се случи. Ние сме спортисти и гледаме напред. Жалко, че отпадаме от такъв отбор, а ни изглеждаше невъзможно, че може да се случи и да загубим. Разбира се, че ще си направим изводите. Сега ни предстои мач за първенство, а чакаме и следващ противник в турнира на УЕФА.

Виктор Гончаренко: Не ми останаха сили от емоции. Видяхте как тичах през цялото време в треньорското каре - бях с отбора си и в атака, и в отбрана. През първото полувреме беше изключително тежко. Над нас тегнеше вълнението и притеснението от важността на мача. За щастие през второто полувреме си стъпихме на краката и удържахме равенството, което ни класира в лигата. Успехът в никакъв случай не е случаен. Ние може да не сме най-големият клуб, но при нас всеки си върши работата както трябва. Изиграхме тежка квалификационна кампания, елиминирахме съперници като Андерлехт и Левски и мисля, че напълно заслужено ще играем в лигата. Сега няма смисъл да говоря за съдийството. През първото полувреме младият вратар Хутор имаше две неудачни излизания, но след това влезе в ритъм. Защитата също му помогна. След червения картон заиграхме само с един футболист в атака, укрепихме добре защитата и средната линия и мисля, че всичко се получи както трябва. В последните минути, когато се очакваше Левски да атакува, атакувахме ние. Показахме страхотен дух благодарение и на публиката, която тази вечер беше великолепна. Знам, че ще бъде много вълнуващо в Шампионската лига. Ще усетим духа на лигата, ако играем с противници като Манчестър Юнайтед и Барселона.

"Изпуснахме победата, ще опитаме в УЕФА, като дойдат мачовете в този турнир", заяви след срещата Георги Иванов - Гонзо. Капитанът на Левски бе сменен след почивката от бразилеца Жеан Карлос. - Играхме по-добре, но изпуснахме победата. Съжаляваме, че не успяхме. Нормално е сега всички да не сме в добро настроение. Загубихме, такъв е животът, но трябва да продължим напред. Като дойдат мачовете за УЕФА, ще видим какво ще правим - каза Георги Иванов. Той бе единственият футболист на Левски, който се осмели да говори след злополучния мач в Борисов.

Големи скандали се разразиха в сряда вечерта, след като Левски се орезили чудовищно срещу трактористите от БАТЕ Борисов. Здравият ритник, който сините получиха при напъните си да влязат в Шампионската лига, вбеси групата фенове на Левски, пропътували над 2000 км за мача. Зачервени от яд, запалянковците се разкрещяха към футболистите още на летището в Минск. "Не ви ли е срам? Кокал, провали се напълно...", ехтеше в залата за заминаващи на аерогарата. По същото време се прибираше последната група беларуски олимпийци, спечелили общо 19 медала на игрите в Пекин. Докато на летището в Минск ехтяха бойни маршове, в Левски се разправяха кой е виновен за провала. Феновете награбиха Тодор Батков още при появяването му в залата. Омърлушен, шефът на Левски започна да се оправдава. Отначало Батков обяви пред феновете, че всички участници в злополучния мач ще бъдат глобени с по една месечна заплата "Нали искахте Гонзо, ето ви го Гонзо...", измърмори Батков, чудейки се с кой да си избърше смрадливите ръце. За следващия голям виновник беше обявен Николай Димитров. Батков каза, че на мача в Борисов е имало съгледвачи на френския Метц, дошли да гледат халфа за евентуален трансфер. "Накрая на мача се бяха хванали за главите", процеди Тодор Батков. Феновете се съгласиха, че с такава игра Хичо ще гледа Метц през крив макарон. Кокала няма ли да го махате попита един от запалянковците с аргумента, че Емил Велев продължи да играе с четирима в отбрана дори когато БАТЕ имаше само един играч напред и можеше да се потърси засилване на атакуващото звено. "Като го махна, кого да сложа? Писна ми да сменяме треньори. Ще го оставим", каза Батков. В това време вътре свадите между фенове и играчи продължаваха. Повече говореха запалянковците, футболистите мълчаха неловко. В София левскарите чуха мощните освирквания от залата за посрещачи още докато си чакаха багажа. На аерогарата бяха дошли близо 50 привърженици, които носеха плакати с надписи "Не ви ли е срам?". В залата имаше и поне десет полицаи, които следяха да не се стигне до сбиване между играч
и и фенове. Всичко обаче мина кротко и футболистите успяха да се качат в автобуса.

Град Борисов не спа цяла нощ след успеха на БАТЕ срещу Левски и влизането в Шампионската лига, съобщава "Белоруский футбол". "И след полунощ Борисов гуляеше и празнуваше победата - съобщава изданието. - На центъра имаше повече хора, отколкото по трибуните на стадиона няколко часа по-рано. Милицията снизходително гледаше на това, че се пиеха спиртни напитки на обществените места." Според същото издание опиянени от щастие и водка местни жители са предложили революционно решение - паметникът на Ленин в центъра да бъде премоделиран в статуя на Анатоли Крапски, председател на футболния клуб БАТЕ и шеф на завода за тракторни чаркове. "Центърът стана главно място за празненствата, тъй като стадионът в Борисов е все още мъничък и трибуните побират малко над 5000 зрители - добавя изданието. - Кафенетата и пивниците бяха пълни c хора, които гледаха мача по телевизията. След това всички се изсипаха на площада." Изданието добавя, че цяла нощ местните жители са карали колите си с надути клаксони, а от прозорците са се развявали знамена в синьо и жълто, каквито са цветовете на БАТЕ. "Празненствата напомняха тези на Нова година, само че в жълто-синьо. феновете гърмяха бомбички и скандираха "Напред, Борисов!".

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1280х1024