23. Даниел Георгиев (57 - 11. Георги Какалов)
21. Георги Илиев (70 - 22. Милен Петков)
77. Йордан Юруков (86 - 7. Станислав Стоянов)
8. Атанас Борносузов
10. Александър Александров
31. Мирослав Манолов
Ст. Треньор: Никола Спасов
69 мин 11. Георги Христов
73 мин 24. Николай Димитров

88 мин 18. Мирослав Иванов
СЪДИЯ:

Христо Ристосков (Сандански)

Ст. Треньор: Емил Велев

73 мин

ГОЛМАЙСТОРИ:

ФАКТИ:

1.

ПРЕСАТА:

Черно море и Левски  завършиха при нулево равенство в мача им от 20-ия кръг от първенството на А група. И двата тима се отчетоха с  по една греда, а по-чистите положения бяха в сметката на Левски. Ситуация в още осмата минута на мача даде индикации за горещо дерби. Тогава на Георги Петков му се наложи акробатично да избива над гредата коварно отправена от Николай Домакинов топка. Броени секунди по-късно кълбото намери и напречната греда на "синята" врата. Следващият половин час обаче премина в откровени изтезания над топката. Некачествена игра, множество грешки в средата на терена и почти никаква работа за двамата вратари. Левски показа защо е лидер в А група в последните минути на първата част. В 40-ата минута Георги Иванов като на шега премина през няколко защитници на Черно море и в наказателното поле беше препънат от Тянко Дянков. Съдията Ристосков беше много близо, но вместо дузпа показа жълт картон на Гонзо за симулация. Многобройните телевизионни повторения ясно показаха, че дузпа трябваше да бъде отсъдена. Минута по-късно Христо Йовов се измъкна зад защитата, елиминира вратаря Илчев и когато стадионът бе готов да види топката в мрежата, тя бе отправена в гредата от "синия" нападател. И двата тима излязоха променени за вторите 45 минути. Зрителите на "Тича" започнаха да виждат по-бързи комбинации и по-съсредоточена игра. В 50-ата минута Георги Иванов стреля технично с десния крак, но топката мина на сантиметри вдясно от вратата. Две минути след това Черно море изпуснаха най-доброто си положение за гол, когато след разбъркване пред Петков, Мирослав Манолов отправи тежък удар, който в последния момент бе отклонен в корнер от защитника Веселин Минев. В 66-ата минута Йовов пусна технично към Вагнер по лявото крило, бразилецът центрира, Карамфил Илчев игра нескопосано и само добрата намеса на Бачев под носа на Зе Соарес спаси Черно море от гол в тяхната врата. Последните минути бяха прекарани от двата отбора в тактическо надлъгване и внимание в отиграванията с цел да не се допускат грешки. Това доведе до накъсана и непривлекателна игра и почти никакви положения. Интересна акция в 83-ата минута сътвори нападението на Левски, но Христо Йовов на два пъти не можа от въздуха да намери добре топката и да отправи точен удар във вратата. Страхотен шанс в 92-ата минута пропиля за "сините" нападателят Георги Христов, който получи топката на удобна позиция, но стреля анемично и Илчев не беше затруднен. Секунди след това дойде и последният съдийски сигнал - 0:0. С добавената към актива една точка, Левски (46 точки) увеличава аванса си пред ЦСКА на върха в класирането на две, но вече е и с мач повече.

Емил Велев: "Черно море е много добър отбор и той ще печели точки и срещу останалите водещи отбори. Имахме добри положения, които за съжаление не оползотворихме. Имаше голям заряд в мача - битка и демонстрация на футболни умения. Изобщо нещата, които трябва да виждаме по нашите терени. Разбира се, ние съжаляваме, че не спечелихме този мач. Претенции към рефера нямам. Да, имаше съмнение за положението на Гонзо, но след като това е преценката на Ристосков, аз няма какво да коментирам. Радващо е, че първенството се завързва, че има изненади и обрати. И останалите мачове ще са оспорвани и интересни".

Никола Спасов: "Мисля, че играхме на върха на възможностите си. Все пак всеки играе толкова, колкото му позволява противникът. А нашият противник днес не е кой да е, а Левски. Все пак това не е някакъв средняшки тим, за да се вайкаме, че не сме победили. И ние и те, имахме положения, но голове в крайна сметка няма.  Съдията беше перфектен."

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1261х825