8. Виктор Списич (73 - 15. Данаил Митев)
10. Светослав Дяков (66 - 6. Христо Златински)
81. Калоян Караджинов (85 - 7. Румен Горанов)
28. Зоран Балдовалиев
30. Димо Атанасов
19. Мартин Камбуров
Ст. Треньор: Драгомир Окука (Сърбия)
46 мин 11. Георги Христов
46 мин 24. Николай Димитров
61 мин 45. Владимир Гаджев

СЪДИЯ:

Николай Йорданов

Ст. Треньор: Емил Велев

61 мин

ПРЕСАТА:

Левски - Локо (Сф) 0:3. Тази загуба дълго време ще се помни на Герена. Ще я помнят феновете, играчите, треньорите. Не само тези на Левски, а и тези на Локомотив. Разликата в този мач не е само Мартин Камбуров. Нападателят заби три гола в мрежата на Георги Петков, но като цяло тимът от Надежда стоеше по-добре. Локомотив изглеждаше надежден, спокоен и уверен отбор. Който знае за какво е дошъл на Герена, как да го постигне и успя. Левскарите си личаха единствено по сините фланелки и емблемата. Най-адекватен изглеждаше Зе Соарес. Слабичкият бразилец тормозеше защитата на Локомотив преди почивката. След това бе върнат като десен бек и пак атакуваше, но вече му липсваше пространство. Тактически Емил Велев бе надигран от Драгомир Окука, макар Кокала да има по-добри футболисти. Това признаха след мача играчи на Локомотив. "Гледаш титулярите на Левски и не може да не бъдеш респектиран. Гонзо, Петков, Рабех, Йовов, а те сякаш се виждаха за пръв път", каза титуляр на Локомотив. Вместо да атакуват по крилата, сините се опитваха да стигнат до вратата пред Галев през центъра. Затова и Георги Петков започна да рита топката към Гонзо през второто полувреме. Кокала пусна стопер Веско Минев. Той е сърцат, но играе като ляв бек и е нисък за височината на Мартин Камбуров. На пейката изненадващо останаха централните защитници Виктор Генев и Йордан Милиев. Третият взет за 450 000 евро Давид Бистрон въобще не влиза в групата. "Едно ни говореха на разбора, друго правехме на терена. Сякаш не се познаваме. Локомотив мина като експрес край малка гара през Герена и сега дълго ще ни държи влага", признаха след мача тъжните левскари.

Eмил Велев: Много слаб мач за моя отбор. Не може да паднем от отбор като Локомотив (Сф), и то с такъв резултат. Цяла седмица с момчетата говорихме за този мач, но в крайна сметка, когато излязохме да играем срещу Локомотив, нищо не се получаваше. Бяхме прекалено апатични, това ни коства и загубата. Локомотив ни превъзхождаха в абсолютно всички показатели. Те бяха абсолютно необезпокоявани от нашите футболисти, когато атакуваха. Стилът на игра на Левски трябва да е много по-агресивен в нападение и да се търси топката. Ние обаче не можахме да наложим нашия стил. Смятам, че след такава загуба главният виновник е треньорът. Не за първи път публиката вика "Оставка" по мой адрес. Все още обаче нищо не мога да кажа, тъй като ще се съберем с ръководството и ще решим какво да правим. На почивката си говорихме, че трябва да променим нещо в играта, но нищо не се получаваше. Първото полувреме нямахме ситуация за гол освен гредите. И при трите положения за Локомотив Камбуров бе оставен сам и ни отбеляза 3 гола. 4 т. разлика от ЦСКА са много, но докато аз съм начело на Левски, ще излизаме всеки мач за победа. Извинявам се на феновете за загубата, защото целият отбор и ръководството искахме днес да постигнем победа. Тежка загуба за нас.

Христо Йовов определи загубата с 0:3 от Локомотив като "върхa на сладоледа". - Трябва да си направим изводите. По-добре сега, отколкото по-късно, когато всичко ще е загубено. Има още много мачове, както и директен двубой. Вярно е, 4 точки са много - каза нападателят. Според Йовов феновете трябва да са на стадиона, за да подкрепят отбора си. - Ако някой мисли, че може да нареди състава и да направи отбора шампион, да дойде. Имаше 2-3 мача, в които играхме на добро ниво. Срещу Черно море имаше колебливи резултати, а сега беше върхът на сладоледа - добави Христо Йовов. Той смята, че на Левски предстои много труден мач и с Литекс. - В съблекалнята говорихме, че трябва бързо да забравим този мач. Коментирахме, че не можеш да се сърдиш на никого, защото всички играхме зле. Поне аз не мога да се сетя да съм губил мач на Герена с 0:3, но всичко се случва, дано да се е включила червената лампа, която да ни даде урок - завърши Йовов.

Тази част от страницата е създадена и се разглежда най - добре в резолюция 1280х1024